Вибираємо зубну щітку

Напевно, вже майже всі знають про те, що зубні щітки потрібно міняти раз в два-три місяці, але мало хто знає, як вибрати хорошу щітку. Справа це не таке вже просте, як може здатися на перший погляд. Звичайно, можна купувати що-небудь, а потім витрачати гроші на лікування у стоматолога. Але тепер у нас народ порозумнішав. Багато хто знає, що щітки бувають з різною щетиною м’якої, твердої. Вже краще, але і цього мало. Насправді, щоб підібрати щітку по собі, потрібно враховувати кілька критеріїв. Якщо сключить електричні щітки, то сучасні зубні щітки поділяються за:

  • призначенням (для чищення зубів, для чищення міжзубних проміжків, для чищення зубних протезів);
  • степени жорсткості (м’які, середні, жорсткі);
  • віковою ознакою (дитячі для дошкільнят, дитячі для школярів, для дорослих);
  • формі підстригання робочої частини (прямі, дворівневі, багаторівневі);
  • матеріалу робочої частини (з натуральної щетини, із синтетичної щетини);
  • місцем використання (домашня, дорожня).
  • Мануальні (тобто ті, які приводяться в дію силою руки) щітки поділяються на гігієнічні (найпростіші) та профілактичні (більш «просунуті»). Оскільки при такій екологічній обстановці та з таким харчуванням тільки профілактична щітка підвищеної ефективності впорається зі своїм завданням.

Найважливіший критерій для вибору щітки — тип використовуваної щетини. Яка буває щетина? Раніше зубні щітки виготовляли вручну зі свинячої щетини. Сьогодні вважається, що цей матеріал не придатний для цих цілей у зв’язку з поганою фіксацією в голівці зубної щітки, швидким розшаруванням щетинок, а також високою абсорбцією мікробів. Сьогодні застосовуються синтетичні волокна, що володіють оптимальними очисними властивостями і позбавлені недоліків свинячої щетини. Штучну щетину можна варіювати по жорсткості. Але це ще не все. На зміну обрізний щетині, яка травмувала емаль зубів і ясен, прийшла щетина із закругленими кінчиками. Виробництво такої щетини вимагає складної і дорогої техніки. Тому якісну і безпечну щетину із закругленими кінчиками щетинок виробляють тільки найбільш великі компанії (найіменитіший — DuPont). А пишуть на упаковках «з закругленою щетиною» практично все. Недобросовісні виробники користуються тим, що неозброєним оком перевірити якість заокруглення щетинок неможливо.

Для індивідуального підбору щітки важливо, щоб жорсткість щетини відповідала стану ваших зубів і ясен.

Жорсткість щетини характеризує силу тиску щетини на зуби і ясна. По цьому параметру розрізняють м’які щітки (soft), щітки помірної жорсткості (medium) та жорсткі (hard). Випускають також дуже м’які щітки (ехtra soft). М’які і дуже м’які щітки рекомендується використовувати при кровоточивості, пародонтозі і пародонтиті. Жорсткі щітки можна використовувати тим, хто впевнений у своїх зубах і яснах, тим, хто регулярно відвідує стоматолога і чиє здоров’я ротової порожнини не викликає сумнівів. Щітки помірної жорсткості можна використовувати у всіх інших випадках. Якщо чищення зубів супроводжується постійною кровоточивістю, навіть при переході на дуже м’які щітки, слід обов’язково звернутися до стоматолога.

Leave a Comment